Strona główna

MOI UCZNIOWIE
DO POBRANIA


Tutaj zamieszczam pliki ze słownictwem, czasownikami nieregularnymi i innymi rzeczami do zaliczenia w bieżącym roku szkolnym.

 
 
PLIKI DO POBRANIA:
Pobierz: Część 1 - Człowiek
Pobierz: Część 2 - Dom
Pobierz: Część 3 - Szkoła
Pobierz: Część 4 - Praca
Pobierz: Część 5 - Życie rodzinne i towarzyskie
Pobierz: Część 6 - Żywienie
Pobierz: Część 7 - Zakupy i usługi
Pobierz: Część 8 - Podróżowanie i turystyka
Pobierz: Część 9 - Kultura
Pobierz: Część 10 - Sport
Pobierz: Część 11 - Zdrowie
Pobierz: Część 12 - Nauka i technika
Pobierz: Część 13 - Świat przyrody
Pobierz: Część 14 - Życie społeczne
Pobierz: Część 15 - Elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych
Pobierz: Czasowniki nieregularne.
Literaki angielskie (LITERAXX) pobierzesz pod tym linkiem. Jeśli oryginalny link nie działa pobierz z tego miejsca: POBIERZ.
Program do nauki słówek SUPERMEMO wraz z instrukcją TUTAJ

Bazy danych do pobrania:

Część 1, Część 2, Część 3, Część 4, Część 5, Część 6, Część 7, Część 8, Część 9, Część 10, Część 11, Część 12, Część 13, Część 14

Po pobraniu, rozpakuj i umieść wszystkie pliki w katalogu z programem SuperMemo.


 

 


INNE:


Nauka gramatyki

Plik Opis Poziom
Czasowniki nieregularne Lista z polskimi odpowiednikami, bez wymowy.
Dodano: 12.09.07

---

Czasy angielskie - opis, budowa, użycie - miniatura
Zbiór czasów angielskich w małej poręcznej wersji do wydrukowania i wycięcia.
Zbiór obejmuje: Present Simple. Present Continuous, Past Simple, Past Continuous, Present Perfect Simple, Present Perfect Continuous, Past Perfect Simple, Past Perfect Continuous, Future Simple i konstrukcję to be going to.
Dodano: 12.09.07
---
Czasy gramatyczne w praktyce Ćwiczenie na sprawdzenie twojej biegłości w czasach angielskich. Praktycznie jest to poziom liceum, choć jeśli jesteś uczniem III klasy gimnazjum to również powinieneś je zrobić. Moi najlepsi uczniowie powinni się z nim uporać - sprawdźcie się pod koniec maja.
Dodano: 23.09.07
Intermed.
Angielski rodzajniki  "a/an" i "the" Chyba wszystko co można powiedzieć o angielskich rodzajnikach. Pełen opis po polsku + przykłady.
Dodano: 17.09.07
---
Zaimki. Lista zaimków osobowych, przymiotników i zaimków dzierżawczych, zaimków w funkcji dopełnienia, zaimków wskazujących i zaimków zwrotnych/emfatycznych w formie tabelki z polskimi odpowiednikami.
Dodano: 16.09.07
---
Tryby warunkowe Opis tworzenia i użycia zdań (okresów) warunkowych: pierwszego, drugiego, trzeciego i mieszanych. Na razie teoria - wkrótce dodam ćwiczenia z kluczem.
Dodano: 25.09.07
Pre-Int - Interm.
Zmiany w pisowni W tym pliku opisałem zmiany w pisowni, jakich nierzadko należy dokonać przy dodawaniu końcówek -(e)s, -(e)d oraz -ing do czasowników.
Dodano: 4.10.07
Pre-Int.
Liczba mnoga W tym pliku opisałem w jaki sposób tworzyć liczbę mnogą rzeczowników angielskich (również nieregularną liczbę mnogą najpopularniejszych rzeczowników). Wersja z ćwiczeniem i kluczem.
Dodano: 4.10.07
Beginner
Stopniowanie przymiotników Plik zawiera opis zasad tworzenia stopnia wyższego i najwyższego wszystkich przymiotników oraz ćwiczenie (stopniowanie 50 popularnych przymiotników). Na ostatniej stronie znajduje się klucz.
Dodano: 4.11.07
Elem/Pre-Int.
Question tags Plik zawiera opis zasad tworzenia tzw. question tags (czasem określanych pytaniami ogonkowymi). Podzieliłem je na zasady podstawowe i zaawansowane. Plik zawiera również ćwiczenie i odpowiedzi.
Dodano: 18.11.07
Elem/Upp-Int.


Nauka słownictwa

Plik Opis Poziom
Garść zwrotów przydatnych w podróży Jak w tytule. Mogą się przydać zarówno w podróży jak i mogą pomóc "lajkonikom" ;) w przygotowaniach do ustnej matury podstawowej
Dodano: 13.09.07
Elementary
Podstawowe zwroty angielskie Przydatne w nauce. Gotowe zwroty. Wersja mini do wydruku.
Dodano: 13.09.07
Beginner/
Pre Int.
Użyteczne zwroty do matury ustnej Zbiór zwrotów zebranych z róznych repetytoriów.
Dodano: 14.09.07
Elementary/ Pre-Int.
Podstawowe czasowniki złożone tzw. phrasal verbs - część 1 Pierwsza część z czterech. Plik zawiera listę kilkunastu podstawowych czasowników złożonych oraz ćwiczenie w postaci zdań z lukami do uzupełnienia. Są też odpowiedzi.
Dodano: 18.09.07
Beginner
Podstawowe czasowniki złożone tzw. phrasal verbs - część 2 Druga część z czterech. Opis jw.
Dodano: 21.09.07
Beginner
Czasowniki złożone Lista czasowników złożonych tzw. phrasal verbs + ćwiczenia (luki w zdaniach). Wersja z kluczem. Dodano: 25.09.07 Pre-Interm.
Transition words - Ozdobniki wypowiedzi ustnej/ pisemnej Zestaw wielu wyrażeń, które nie tylko dodadzą naszej wypowiedzi powabu, ale również  pozwolą lepiej ją zorganizować. Znajdziesz tu wyrażenia typu: Firstly, For example, In addition i mnóstwo innych.
Dodano: 18.09.07
---
Określniki czasu i nie tylko. W miarę pełna lista angielskich określników czasu. Określniki nie przyporządkowane do czasów.
Dodano: 17.09.07
---
Click On 2 - additional vocab revision Zestaw 10 ćwiczeń mających na celu powtórzenie słownictwa ogólnego. Pomoc tę przygotowałem dla własnych potrzeb i do tego właśnie podręcznika, ale można ją potraktować jako odrębne ćwiczenie. Wersja bez odpowiedzi. Kto chce niech pisze na maila.
Dodano: 15.09.07
Pre Int.
House vocabulary and exercises Słownictwo związane z domem i ćwiczeania. Również lista słownictwa.
Dodano: 30.03.08
Pre-Int.
Clothes vocabulary Lista nazw części ubioru i dodatków. Plik zawiera również przykładowy dialog w sklepie odzieżowym z polskim tłumaczeniem.
Dodano: 30.03.08
Pre-Int.
Personality crossword Krzyżówka z przymiotnikami określającymi osobowość człowieka w formie testu interaktywnego. Opis w srodku.
Dodano: 30.10.08
Intermediate


Nauka wymowy


Plik Opis
Symbole transkrypcji fonetycznej. Transkrypcja fonetyczna to specjalny alfabet znaków, przy pomocy których można prawidłowo przeczytać i zapisać brzmienie każdego wyrazu angielskiego. Transkrypcją opatrzone są wszystkie wyrazy w dobrych słownikach. Tu do pobrania symbole transkrypcji fonetycznej wplecione w przykładowe wyrazy. Bardzo pomaga intuicyjnie nauczyć się czytania, a może nawet pisania transkrypcją. Autorami są twórcy podręcznika New English File. Pod adresem: http://fds.oup.com/www.oup.com/pdf/elt/products/nef_int_bookmark_col.pdf można pobrać kolorową wersję (2.97MB). "Tłumaczenie" tych symboli poniżej.
Dodano: 18.09.07
Objaśnienia do transkrypcji    
 
Plik, w którym starałem się objaśnić jak wymawiać poszczególne symbole transkrypcji.
Klikając na ikonki pobierzesz pliki mp3 zawierające przeczytane przeze mnie w dwóch częściach symbole transkrypcji wraz z przykładowymi wyrazami. Posłuchaj i spróbuj powtórzyć.

Dodano: 4.10.07
Tongue twisters Tongue twisters to nic innego jak angielskie łamańce językowe typu Szedł Sasza suchą szosą. Niektóre są w miarę proste i krótkie - proponuję zacząć od nich. Z czasem można przejść na trudniejsze. Uwaga: najpierw sprawdź dokładnie wymowę wyrazów, szczególnie tobie nieznanych, ponieważ wiele z nich będzie dla ciebie niespodzianką.
Dodano: 28.09.07
Wymowa końcówki "-ed"          
 
Plik, w którym wyjaśniam jak należy wymawiać końcówkę "-ed".
Klikając na ikonkę pobierzesz plik mp3 z przeczytanymi przeze mnie wyrazami z ćwiczenia.
Dodano: 4.10.07